Kliknij, aby przejść do strony głównej WSG

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!”

Janusz Korczak  

KADRA
KADRA

 

Drodzy Rodzice!

Z wielką radością zapraszam Wasze pociechy 
do naszego
Żłobka Akademickiego WSG 
„UNIWERSYTET DZIECIĘCY”!

 

            Żłobek jest kameralną placówką, która ma zapewnić Waszym dzieciom nie tylko bezpieczną opiekę, ale także twórczo spędzony czas. Pragniemy wspierać Was w niełatwym procesie opiekuńczo - wychowawczym, towarzyszyć Waszym dzieciom w drodze do samodzielności. Zdaję sobie sprawę, że to pierwsze rozstanie z dzieckiem, uwarunkowane zazwyczaj codziennymi obowiązkami zawodowymi, nie jest dla Was łatwe. Będąc mamą dwójki dzieci doskonale rozumiem i czuję Wasze obawy związane z decyzją powierzenia dziecka pod opiekę nawet najbardziej wykwalifikowanej kadry Żłobka. To często Wasze pierwsze tak poważne  i długie rozstanie. Początki adaptacji bywają trudne, często dużo bardziej dla Rodziców.

            Dlatego właśnie pragniemy wspierać Was oferując możliwość adaptacji w Żłobku dopasowaną indywidualnie do potrzeb każdego dziecka. Wszak każde dziecko jest inne, każde jest swoistym Cudem, każde tak jak kwiat, rozkwita w swoim czasie. Indywidualne podejście do dziecka to jedna z podstawowych zasad pracy z nim. Pragniemy, aby Wasze dzieci poznawały świat poprzez bogactwo sprawdzonych, ale także innowacyjnych metod wychowawczych. Aby doświadczały go różnymi zmysłami i dalej zachwycały Was radością zwykłych, małych rzeczy. Z własnego doświadczenia wiem, jak trudno w gonitwie codziennych spraw zatrzymać się. Dzieci przypominają nam o tym co najważniejsze, o docenianiu wszystkich danych nam chwil, wszak żadna z nich się już nie powtórzy...

            Ta droga stawania się Waszych pociech coraz bardziej dorosłymi nie zawsze jest łatwa dla obojga ze stron, dlatego zapraszamy Was także na wszelkie formy zajęć warsztatowych, na konsultacje indywidualne. Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje, wszak tylko nasze wspólne oddziaływania będą najbardziej owocne.

 

Serdecznie zapraszam zatem wszystkich Rodziców,
którzy szukają przyjaznego i ciepłego miejsca dla swojej pociechy!

mgr Ewa Kaniewska-Mackiewicz
dyrektor Żłobka

 

     W trosce o dobro dziecka oraz wysoką jakość pracy opiekuńczo-wychowawczej i edukacyjnej, w żłobku zatrudniona jest kadra posiadająca bogate doświadczenie w pracy z małym dzieckiem oraz wysokie kompetencje społeczne i merytoryczne.

 

Opiekunowie w żłobku

 

     mgr Agata Siemieniecka

   

    Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku Edukacja Przedszkolna i Terapia Dziecka. Posiada bogate doświadczenie w pracy z małym dzieckiem. Ukończyła dodatkowo szereg kursów, szkoleń oraz warsztatów mających na celu podniesienie kompetencji  wychowawczych: 

- Ruch, rym, rytm i melodia, czyli efektywna edukacja małego dziecka,

- Zabawy papierem,

-Stymulowanie rozwoju dzieci z wykorzystaniem metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,

- Elementy pedagogiki zabawy w pracy z dzieckiem w wieku żłobkowym,

- Aktywność muzyczno-ruchowa dzieci,

- Animator zabaw dla dzieci,

- Wspieranie adaptacji małych dzieci w przedszkolu,

- Metoda malowania dziesięcioma  palcami Ruth Show,

- Metoda symboli dźwiękowych B. Kai,

- Techniki relaksacyjne,

- Kinezjologia edukacyjna Paula Dennisona,

- Metoda aktywnego słuchania muzyki wg Batti Strauss.

    W pracy z dziećmi pani Agata wspomaga ich wszechstronny rozwój. Wprowadzając różne metody pracy sprawia jednocześnie, iż  zajęcia są bardzo ciekawe, innowacyjne, kształtują twórczą aktywność, ekspresję, wyobraźnię oraz spostrzegawczość dziecka. Pani Agata dba o to, aby w czasie pobytu dzieci w żłobku panowała bezpieczna i przyjazna atmosfera, będąca priorytetem w realizacji zadań rozwojowych małych dzieci.

 

        mgr Agnieszka Suchecka-Maklakiewicz

   

    Absolwentka psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie oraz prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Ponadto ukończyła kursy, szkolenia, warsztaty:

- Kurs kwalifikacyjny z zakresu przygotowania pedagogicznego,

- Szkolenie kwalifikacyjne Bateriami testów diagnozy rozwoju psychomotorycznego dzieci oraz przyczyn trudności w uczeniu się i niepowodzeń szkolnych,

- Kurs I i II stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach,

- Kurs I stopnia z zakresu teorii i terapii Integracji Sensorycznej wg J. Ayres,

- "Oswoić nadpobudliwość" - praca z dzieckiem nadpobudliwym,

- Najnowsze trendy w funkcjonalnej diagnozie psychologicznej,

- Kurs doskonalący z zakresu Metody Dobrego Startu.

    Pani Agnieszka w swojej pracy dba o prawidłowy rozwój i edukację dzieci. Doskonale potrafi organizować zajęcia uwzględniające indywidualne potrzeby dziecka oraz jego zainteresowania. Zajęcia prowadzone przez panią Agnieszkę są pełne kreatywnych pomysłów, motywują dziecko do dalszej pracy, wypełnione są zabawami muzyczno-rytmicznymi. Bardzo ważnym elementem pracy jest nawiązanie pozytywnej relacji z każdym dzieckiem, dostrzeganie ich potencjału, wspieranie rozwoju adekwatnego do wieku, dbanie o umiejętność komunikowania swoich potrzeb przez dzieci, pobudzanie ich do empatii, pokazywanie dzieciom świata jako interesującego otoczenia, pełnego ciekawych zjawisk i zależności.


    Joanna Robak

  

    Obecnie studentka na kierunku Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna w Wyższej Szkole Gospodarki. Pani Joanna pracowała przez kilka lat w formie wolontariatu jako opiekunka dziecięca w przedszkolu. Dała się tam poznać jako osoba niezwykle empatyczna, ciepła, serdeczna. Pani Joanna jest osobą, która posiada nie tylko kompetencje merytoryczne, potrzebne do sprawowania opieki nad dziećmi, ale przede wszystkim ogromne predyspozycje do zawodu. Jest osobą bardzo zaangażowaną, życzliwą, wrażliwą zarówno na uśmiechy, jak i czasami małe łezki naszych dzieci. Dzieci z kolei doskonale wyczuwają w niej osobę pełną empatii i ciepła, które wnosi na zajęcia. Pani Joanna systematycznie pogłębia swoją wiedzę merytoryczną kontynuując studia, na których zdobywa szeroką wiedzę dotyczącą jak najlepiej sprawowanej opieki oraz prowadzenia ciekawych, kreatywnych zajęć dla naszych Maluszków.

 

Aleksandra Balik

     Pani Aleksandra jest wykwalifikowaną Opiekunką  dziecięcą.  Odbyła staż zawodowy w Przedszkolu Akademickim WSG. Obecnie pracuje na stanowisku opiekuna w Żłobku Akademickim WSG. Pani Aleksandra posiada wysokie kompetencje merytoryczne, społeczne oraz predyspozycje potrzebne do sprawowania opieki nad naszymi Maluszkami. Pani Ola systematycznie poszerza swoją wiedzę poprzez aktywny udział w różnych szkoleniach i kursach. Jest osobą pełną wrażliwości i serdeczności, aktywnie włącza się w zabawę z dziećmi, zjednując sobie ich serduszka.

Katarzyna Szykmuć

    Pani Kasia posiada doświadczenie w pracy z małymi dziećmi zarówno zdrowymi, jak i niepełnosprawnymi. Jako asystentka nauczyciela związana była pracą wolontariacką w przedszkolu. Pani Kasia jest także  absolwentką terapii zajęciowej, dzięki czemu swoje umiejętności plastyczne oraz arteterapeutyczne wykorzystuje na co dzień w pracy  z dziećmi. Jest osobą bardzo odpowiedzialną, sumienną, serdeczną oraz otwarta na indywidualne potrzeby każdego dziecka.

mgr Natalia Nowakowska

   Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Pielęgniarstwa. Dodatkowo ukończyła kursy/szkolenia oraz brała udział w konferencjach:

- Karmienie naturalne dziecka jako profilaktyka niekorzystnych wpływów środowiskowych;

- Pierwsza pomoc przedlekarska i ratownictwo;

- Prawo a medycyna;

- Położna a współczesne prawo;

- Zmiany w pielęgniarstwie - od zagadnień klinicznych, przez organizacje pracy do badań naukowych;

- Choroba przewlekła - kompleksowa opieka nad pacjentem.

Pani Natalia nadzoruje prawidłową pielęgnację naszych dzieci, asystuje w codziennych zabiegach pielęgnacyjnych oraz prowadzi szkolenia dla rodziców dotyczące prawidłowej opieki około medycznej nad małym dzieckiem.

Zapraszamy!

 

Projekt współfinansowany z dotacji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu “Maluch edycja 2015
Copyright 2010 Wyższa Szkoła Gospodarki Wszystkie prawa zastrzeżone